Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
June 2024
SMTWTFS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Aktualności

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta msza poprowadzona przez ks. prefekta R. Nowińskiego pełna była błogosławieństwa dla nauczycieli i uczniów na nadchodzący rok szkolny, ale także dla rodziców. Spotkanie w szkole rozpoczęła p. Dyrektor G. Kowalik.

Serdecznie powitała uczniów i Radę Pedagogiczną oraz rodziców. Przedstawiła również plan pracy szkoły i przedszkola na nadchodzący rok. Spotkanie w klasach poprowadzili wychowawcy. Spotkanie zakończyło się zebraniem RP.

 

EKOKONTROLKI – ELEKTROŚMIECI NIE MAJĄ SZANS

Zakończył się trzyetapowy konkurs „Ekokontrolki – elektrośmieci nie mają szans".

W dniu 4 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (jeden z organizatorów) wręczono nagrody laureatom.

Z przyjemnością informujemy, że zespół z naszej szkoły (uczniowie klasy szóstej) pod kierunkiem p. E. Młyńczyk zajął 3 miejsce. Uczniowie otrzymali dyplom i nagrodę rzeczową dla szkoły (radiomagnetofon).

Przebieg konkursu można prześledzić na stronie: http://www.zsp2wloszczowa.pl/biologia/58

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy pomogli nam wygrać trzeci etap konkursu (w którym należało zebrać jak najwięcej elektrośmieci). Prosimy jednocześnie o gromadzenie elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie), ponieważ w przyszłym roku też zamierzamy walczyć o nagrody.

 

DZIEŃ DZIECKA Z LGR

W dniu 31 maja 2014 r. nasi uczniowie pod opieką p. I. Słomińskiej i A. Szokalskiej wzięli udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką z Włoszczowy. Skorzystali z mnóstwa atrakcji: obejrzeli film w kinie „Muza", wysłuchali koncertu Majki Jeżowskiej, wzięli udział w grach i zabawach z nagrodami rzeczowymi, bawili się w wesołym miasteczku, a przede wszystkim obejrzeli przerażający film „Tajemnicze podziemie" w technice 5D.

LGR zapewniło również dzieciom transport i całodzienne wyżywienie, którego głównym składnikiem były ryby.

Relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie: http://miedzynidaapilica.pl/pl/aktualnosci/, gdzie znajduje się również link do reportażu Telewizji Świętokrzyskiej.

 

Europejski Tydzień Sportu - podsumowanie

 

W dniach od 17 do 23 maja 2014 r. nasza gmina brała udział w VI Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich, który odbył się w ramach jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu i organizowany jest przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich była aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców naszej gminy. Walczyliśmy nie tylko o zdrowie, ale także o pieniądze na sprzęt sportowy dla naszej gminy (wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca na stronie www.federacja.com.pl).

Przez cały czas trwania akcji odbyło się 70 imprez o charakterze sportowym. Przy wszystkich pracowało 77 wolontariuszy. Na stronie UG Secemin można przeczytać sprawozdanie z Europejskiego Tygodnia Sportu.

W naszej miejscowości odbyła się m. in. Szkółka Piłkarska, którą poprowadził KS „Zieleń" z Żelisławic, rajd pieszy, rajd rowerowy, zajęcia z aerobiku, rozgrywki futbolu flagowego, piłki ręcznej, palanta, piłki nożnej i wiele innych zajęć. Całość zakończyła się Dniem Dziecka i Sportu Szkolnego, podczas którego mogły się bawić całe rodziny.

Serdecznie dziękujemy P. Dyrektor i nauczycielom za zaangażowanie w organizowanie imprez sportowych, a uczniom i rodzicom za aktywny udział.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Podczas tygodnia sportu odbyły się także cykliczne imprezy sportowe.

W środę 21 maja rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komisji Oświaty Rady Gminy Secemin. Nasza Szkolna reprezentacja zajęła 2 miejsce, A uczeń 5 klasy – Jarosław Józefowski zdobył statuetkę najlepszego zawodnika Turnieju.

W czwartek 22 maja odbył się w Seceminie II Bieg Papieski. Przy tak dużej konkurencji nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

- w kategorii klas 1-2 - Julia Celebańska 3 miejsce,

- w kategorii klas 3-4 – Cezary Zawada 1 miejsce,

- w kategorii klas 5-6 – Daniel Dusza 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO

VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich zakończył się u nas Dniem Dziecka i Sportu Szkolnego, podczas którego były organizowane gry i zabawy dla całych rodzin. W imprezie wzięło udział 174 osoby. Mogły korzystać ze zjeżdżalni, brać udział w zabawach muzyczno-ruchowych lub rywalizować podczas prostych gier. Można było również sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach strażackich i oznakować rower. Oczywiście była tradycyjne kiełbaska z grilla i słodycze. Pogoda była przepiękna, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację tak oryginalnego i atrakcyjnego Dnia Dziecka.

 

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komisji Oświaty Rady Gminy Secemin

Dnia 21 maja 2014 r. na boisku Klubu Sportowego „Zieleń" w Żelisławicach odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komisji Oświaty Rady Gminy Secemin. W tym roku rozgrywano Turniej w ramach XX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, dlatego rozgrywki otwarte były dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej.

Stroną techniczną Turnieju zajął się KS „Zieleń" na czele z prezesem p. J. Bartyzlem.

Zawodników przywitała przewodnicząca KO – p. E. Walasek. Zawodnikom kibicowali Wójt Gminy Secemin – p. S. Krzysztofik, KO, Dyrektor ZSP w Żelisławicach – p . G. Kowalik oraz nauczyciele-trenerzy – p. A. Szokalska, p. R. Wdowiak i p. Z. Szymański oraz nauczyciele i uczniowie z ZSP z Żelisławic. Sędziowali zawodnicy KS „Zieleń" – R. Dziecina, M. Piekacz i N. Rączkowski.

I miejsce zajęła drużyna z Secemina, II z Żelisławic, III z Psar.

Najlepszym zawodnikiem został J. Józefowski (ZSP Żelisławice), a bramkarzem Radosław Krawczyk (ZS Secemin).

Serdecznie gratulujemy wszystkim, bo słoneczna i wysokotemperaturowa pogoda była prawdziwym testem ich umiejętności i możliwości.

Dziękujemy KS „Zieleń" z Żelisławic za udostępnienie boiska, a KO za słodki poczęstunek, napoje i atrakcyjne nagrody.

 

TEATRZYK INTERAKTYWNY

W dniu 16 maja odwiedził nas teatrzyk interaktywny, który uczył dzieci tolerancji. Razem z leśnymi zwierzątkami uczniowie mogli się przekonać jak brak akceptacji wpływa na zachowanie i jak należy się zachowywać, żeby nikomu nie robić przykrości tylko dlatego, że wygląda inaczej lub lubi inne rzeczy. Mamy nadzieję, że lekcja tolerancji na długo zapadła w pamięć uczniów.

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W GMINIE SECEMIN

Zapraszamy Wszystkich na imprezy sportowe,

które odbędą się na terenie gminy

w dniach od 17 maja (sobota) do 23 maja (piątek).

Zaczynamy w sobotę Szkółką Piłkarską, a kończymy w piątek Aktywnym Ogniskiem.

Imprezy są dostępne dla wszystkich chętnych, a szczegóły można znaleźć w zamieszczonym harmonogramie, na stronach UG Secemin, szkół, tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach.

Serdecznie zapraszamy!

 

NAŁOGOM – STOP, DLA ZDROWIA – START

          

   Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Urząd Gminy Secemin ogłosiły konkurs o tematyce antyalkoholowej i antynarkotykowej pt. „Nałogom – STOP, dla zdrowia – START”.

            Z przyjemnością informujemy, że w kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajął Grzegorz Piśkorski, a III Aleksandra Pasoń. Wyróżnienie otrzymała Martyna Łukaszewicz.

Także w kategorii gimnazjum laureatami zostali uczniowie z Żelisławic – Anna Pasoń i Piotr Pośpiech.

Serdecznie gratulujemy.

 

WIZYTA BISKUPA

Wtorek 8 kwietnia był dla naszej szkoły dniem szczególnym. W naszych skromnych progach gościliśmy Biskupa Kieleckiego ks. Mariana Florczyka. Przywitaliśmy Go kwiatami i śpiewem, a Biskup odwdzięczył nam się przepiękną metaforą o czystych dziecięcych sercach widocznych w dziecięcych oczach. Biskupowi towarzyszyli Sekretarz, Proboszcz parafii Czarnca oraz Wójt Gminy Secemin.


 

Laureat konkursu języka angielskiego

28 marca na uroczystej gali w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach 87 laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych odebrało medale i dyplomy (do konkursów przystąpiło 6,5 tys. uczniów z województwa świętokrzyskiego). Wśród nich był Grzegorz Piśkorski, który zajął 12 miejsce w Konkursie Języka Angielskiego. Dyplomami uhonorowano też ich nauczycieli a całość oklaskiwało liczne grono rodziców.

 

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Uczennica klasy IV Aleksandra Pasoń otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS we Włoszczowie pt. "Bezpiecznie na wsi - Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu". Prace można obejrzeć na stronie: http://www.powiat-wloszczowa.pl/index.php?akcja=aktualnosci_2014&aktual=82

 
Więcej artykułów…