Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

WYSTĘP CYRKU

Oprócz nauki ważna jest również zabawa! Cyrk przyjechał do naszej szkoły 25 września 2014r. i zachwycił akrobatycznymi popisami i żywym wężem. Mamy nadzieję, że po takiej dawce dobrej zabawy nasi uczniowie jeszcze chętniej zabiorą się do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WARSZTATY DLA UCZNIÓW – HISTORIA GMINY SECEMIN

Lokalna historia powinna interesować wszystkich mieszkańców, dlatego dnia 25 września w naszej szkole uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach „Historia gminy Secemin”. Warsztaty poprowadziła p. T. Krzystofik. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami historycznymi i otrzymali pamiątkowe pocztówki.

 

BĘDZIEMY MIEĆ PLAC ZABAW

W dniu 24 września 2014r. odbyło się zebranie sołeckie dotyczące rozdysponowania funduszu sołeckiego.

Z wielką przyjemnością informujemy, że mieszkańcy wsi Żelisławice i Żelisławiczki przeznaczyli kwotę 17.400 zł na plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. Projekt został poparty przez wszystkich obecnych. Dokładną relację ze spotkania można zobaczyć na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1242&catid=7&Itemid=177

W imieniu p. Dyrektor i Rady Pedagogicznej serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim przybyłym za poparcie.

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 21 września 2014r. podczas uroczystego otwarcia rynku w Seceminie zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego – „Rynek w Seceminie oczami dziecka".

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IV – Julia Pindelak otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Natura to nasze środowisko i tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać. Pod takim hasłem nauczyciele wychowawcy i uczniowie sprzątali tereny Żelisławic i okolicznych wsi w dniach 18-19 września. Z wielką radością zauważyliśmy, że z roku na rok liczba znalezionych śmieci maleje. Oznacza to, że nasz udział w akcji nie pozostaje bez echa.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 19 września 2014r. uczniowie klasy I pod opieką p. R. Malarskiej spotkali się z policjantami. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Dokładna relacja na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1238&catid=7&Itemid=177

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 9 września 2014r. odbyło się zebranie z Rodzicami naszych uczniów. Rodzice zapoznali się z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania, planami wychowawczymi (do których mogli przedstawiać własne propozycje) i wybrali Klasowe Rady Rodziców. Miło nam poinformować, że skład Szkolnej Rady Rodziców pozostał niezmieniony, co świadczy o tym, że Rada Rodziców aktywnie pracowała na rzecz szkoły i uczniów w roku poprzednim.

 

50-LECIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŻELISŁAWICACH

W 2014r. budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach będzie obchodził 50-lecie powstania. Uroczyste obchody tego dnia p. Dyrektor G. Kowalik i Rada Pedagogiczna zaplanowała na 14 października. Zapraszamy absolwentów i mieszkańców wsi Żelisławice, Żelisławiczki i Międzylesia. Konkretne informacje podamy w późniejszym terminie.

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta msza poprowadzona przez ks. prefekta R. Nowińskiego pełna była błogosławieństwa dla nauczycieli i uczniów na nadchodzący rok szkolny, ale także dla rodziców. Spotkanie w szkole rozpoczęła p. Dyrektor G. Kowalik.

Serdecznie powitała uczniów i Radę Pedagogiczną oraz rodziców. Przedstawiła również plan pracy szkoły i przedszkola na nadchodzący rok. Spotkanie w klasach poprowadzili wychowawcy. Spotkanie zakończyło się zebraniem RP.

 

EKOKONTROLKI – ELEKTROŚMIECI NIE MAJĄ SZANS

Zakończył się trzyetapowy konkurs „Ekokontrolki – elektrośmieci nie mają szans".

W dniu 4 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (jeden z organizatorów) wręczono nagrody laureatom.

Z przyjemnością informujemy, że zespół z naszej szkoły (uczniowie klasy szóstej) pod kierunkiem p. E. Młyńczyk zajął 3 miejsce. Uczniowie otrzymali dyplom i nagrodę rzeczową dla szkoły (radiomagnetofon).

Przebieg konkursu można prześledzić na stronie: http://www.zsp2wloszczowa.pl/biologia/58

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy pomogli nam wygrać trzeci etap konkursu (w którym należało zebrać jak najwięcej elektrośmieci). Prosimy jednocześnie o gromadzenie elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie), ponieważ w przyszłym roku też zamierzamy walczyć o nagrody.

 

DZIEŃ DZIECKA Z LGR

W dniu 31 maja 2014 r. nasi uczniowie pod opieką p. I. Słomińskiej i A. Szokalskiej wzięli udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką z Włoszczowy. Skorzystali z mnóstwa atrakcji: obejrzeli film w kinie „Muza", wysłuchali koncertu Majki Jeżowskiej, wzięli udział w grach i zabawach z nagrodami rzeczowymi, bawili się w wesołym miasteczku, a przede wszystkim obejrzeli przerażający film „Tajemnicze podziemie" w technice 5D.

LGR zapewniło również dzieciom transport i całodzienne wyżywienie, którego głównym składnikiem były ryby.

Relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie: http://miedzynidaapilica.pl/pl/aktualnosci/, gdzie znajduje się również link do reportażu Telewizji Świętokrzyskiej.

 
Więcej artykułów…