Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
November 2023
SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Aktualności

50 lat minęło...

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej w Żelisławicach, która odbędzie się dnia 14 października 2014 roku.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA – ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ

Klasy IV i V mają przyjemność zaprosić uczniów Szkoły Podstawowej w Żelisławicach na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, która odbędzie się 1 października 2014r. w godz. 16.00-19.30. Uczniów klasy I zapraszamy z rodzicami. Wstęp jest bezpłatny, ale przewidujemy kawiarenki (ciasta i ciepłe napoje w rozsądnych cenach) oraz konkursy „Mam Talent” i „Karaoke”.

Składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym Chłopcom!

 

PIKNIK „JEDZ ZDROWO I ŻYJ ZDROWO”

LGD – Region Włoszczowski zorganizowała w sobotę 27 września 2014r. piknik „Jedz zdrowo i żyj zdrowo”. Częścią pikniku był rajd nornic walking z okazji otwarcia tras Nordic Walking Park w ramach projektu „AKTIW – Aktywna Turystyka i Wypoczynek”.

Rajd poprzedzony był rozgrzewką i nauką techniki, a także seansem w kinie 5D. Każdy uczestnik został poczęstowany bigosem, otrzymał daszek przeciwsłoneczny i gadżet odblaskowy oraz (po przejściu wyznaczonej przez organizatorów trasy) dyplom ukończenia rajdu nornic wal king.

Oczywiście nie zabrakło tam nas – uczniów klas IV – VI pod opieką p. A. Szokalskiej.

Dokładna relacja na: http://www.lgd-region-wloszczowa.pl/

 

 

WYSTĘP CYRKU

Oprócz nauki ważna jest również zabawa! Cyrk przyjechał do naszej szkoły 25 września 2014r. i zachwycił akrobatycznymi popisami i żywym wężem. Mamy nadzieję, że po takiej dawce dobrej zabawy nasi uczniowie jeszcze chętniej zabiorą się do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WARSZTATY DLA UCZNIÓW – HISTORIA GMINY SECEMIN

Lokalna historia powinna interesować wszystkich mieszkańców, dlatego dnia 25 września w naszej szkole uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach „Historia gminy Secemin”. Warsztaty poprowadziła p. T. Krzystofik. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami historycznymi i otrzymali pamiątkowe pocztówki.

 

BĘDZIEMY MIEĆ PLAC ZABAW

W dniu 24 września 2014r. odbyło się zebranie sołeckie dotyczące rozdysponowania funduszu sołeckiego.

Z wielką przyjemnością informujemy, że mieszkańcy wsi Żelisławice i Żelisławiczki przeznaczyli kwotę 17.400 zł na plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. Projekt został poparty przez wszystkich obecnych. Dokładną relację ze spotkania można zobaczyć na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1242&catid=7&Itemid=177

W imieniu p. Dyrektor i Rady Pedagogicznej serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim przybyłym za poparcie.

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 21 września 2014r. podczas uroczystego otwarcia rynku w Seceminie zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego – „Rynek w Seceminie oczami dziecka".

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IV – Julia Pindelak otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Natura to nasze środowisko i tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać. Pod takim hasłem nauczyciele wychowawcy i uczniowie sprzątali tereny Żelisławic i okolicznych wsi w dniach 18-19 września. Z wielką radością zauważyliśmy, że z roku na rok liczba znalezionych śmieci maleje. Oznacza to, że nasz udział w akcji nie pozostaje bez echa.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 19 września 2014r. uczniowie klasy I pod opieką p. R. Malarskiej spotkali się z policjantami. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Dokładna relacja na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1238&catid=7&Itemid=177

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 9 września 2014r. odbyło się zebranie z Rodzicami naszych uczniów. Rodzice zapoznali się z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania, planami wychowawczymi (do których mogli przedstawiać własne propozycje) i wybrali Klasowe Rady Rodziców. Miło nam poinformować, że skład Szkolnej Rady Rodziców pozostał niezmieniony, co świadczy o tym, że Rada Rodziców aktywnie pracowała na rzecz szkoły i uczniów w roku poprzednim.

 

50-LECIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŻELISŁAWICACH

W 2014r. budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach będzie obchodził 50-lecie powstania. Uroczyste obchody tego dnia p. Dyrektor G. Kowalik i Rada Pedagogiczna zaplanowała na 14 października. Zapraszamy absolwentów i mieszkańców wsi Żelisławice, Żelisławiczki i Międzylesia. Konkretne informacje podamy w późniejszym terminie.

 
Więcej artykułów…