Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
styczeń 2020
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Aktualności

WYSTĘP CYRKU

Oprócz nauki ważna jest również zabawa! Cyrk przyjechał do naszej szkoły 25 września 2014r. i zachwycił akrobatycznymi popisami i żywym wężem. Mamy nadzieję, że po takiej dawce dobrej zabawy nasi uczniowie jeszcze chętniej zabiorą się do pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

WARSZTATY DLA UCZNIÓW – HISTORIA GMINY SECEMIN

Lokalna historia powinna interesować wszystkich mieszkańców, dlatego dnia 25 września w naszej szkole uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach „Historia gminy Secemin”. Warsztaty poprowadziła p. T. Krzystofik. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami historycznymi i otrzymali pamiątkowe pocztówki.

 

BĘDZIEMY MIEĆ PLAC ZABAW

W dniu 24 września 2014r. odbyło się zebranie sołeckie dotyczące rozdysponowania funduszu sołeckiego.

Z wielką przyjemnością informujemy, że mieszkańcy wsi Żelisławice i Żelisławiczki przeznaczyli kwotę 17.400 zł na plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. Projekt został poparty przez wszystkich obecnych. Dokładną relację ze spotkania można zobaczyć na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1242&catid=7&Itemid=177

W imieniu p. Dyrektor i Rady Pedagogicznej serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim przybyłym za poparcie.

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 21 września 2014r. podczas uroczystego otwarcia rynku w Seceminie zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego – „Rynek w Seceminie oczami dziecka".

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy IV – Julia Pindelak otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Natura to nasze środowisko i tylko od nas zależy, jak będzie wyglądać. Pod takim hasłem nauczyciele wychowawcy i uczniowie sprzątali tereny Żelisławic i okolicznych wsi w dniach 18-19 września. Z wielką radością zauważyliśmy, że z roku na rok liczba znalezionych śmieci maleje. Oznacza to, że nasz udział w akcji nie pozostaje bez echa.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 19 września 2014r. uczniowie klasy I pod opieką p. R. Malarskiej spotkali się z policjantami. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Dokładna relacja na: http://www.secemin.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1238&catid=7&Itemid=177

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 9 września 2014r. odbyło się zebranie z Rodzicami naszych uczniów. Rodzice zapoznali się z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania, planami wychowawczymi (do których mogli przedstawiać własne propozycje) i wybrali Klasowe Rady Rodziców. Miło nam poinformować, że skład Szkolnej Rady Rodziców pozostał niezmieniony, co świadczy o tym, że Rada Rodziców aktywnie pracowała na rzecz szkoły i uczniów w roku poprzednim.

 

50-LECIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ŻELISŁAWICACH

W 2014r. budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach będzie obchodził 50-lecie powstania. Uroczyste obchody tego dnia p. Dyrektor G. Kowalik i Rada Pedagogiczna zaplanowała na 14 października. Zapraszamy absolwentów i mieszkańców wsi Żelisławice, Żelisławiczki i Międzylesia. Konkretne informacje podamy w późniejszym terminie.

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta msza poprowadzona przez ks. prefekta R. Nowińskiego pełna była błogosławieństwa dla nauczycieli i uczniów na nadchodzący rok szkolny, ale także dla rodziców. Spotkanie w szkole rozpoczęła p. Dyrektor G. Kowalik.

Serdecznie powitała uczniów i Radę Pedagogiczną oraz rodziców. Przedstawiła również plan pracy szkoły i przedszkola na nadchodzący rok. Spotkanie w klasach poprowadzili wychowawcy. Spotkanie zakończyło się zebraniem RP.

 

EKOKONTROLKI – ELEKTROŚMIECI NIE MAJĄ SZANS

Zakończył się trzyetapowy konkurs „Ekokontrolki – elektrośmieci nie mają szans".

W dniu 4 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (jeden z organizatorów) wręczono nagrody laureatom.

Z przyjemnością informujemy, że zespół z naszej szkoły (uczniowie klasy szóstej) pod kierunkiem p. E. Młyńczyk zajął 3 miejsce. Uczniowie otrzymali dyplom i nagrodę rzeczową dla szkoły (radiomagnetofon).

Przebieg konkursu można prześledzić na stronie: http://www.zsp2wloszczowa.pl/biologia/58

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy pomogli nam wygrać trzeci etap konkursu (w którym należało zebrać jak najwięcej elektrośmieci). Prosimy jednocześnie o gromadzenie elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie), ponieważ w przyszłym roku też zamierzamy walczyć o nagrody.

 

DZIEŃ DZIECKA Z LGR

W dniu 31 maja 2014 r. nasi uczniowie pod opieką p. I. Słomińskiej i A. Szokalskiej wzięli udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką z Włoszczowy. Skorzystali z mnóstwa atrakcji: obejrzeli film w kinie „Muza", wysłuchali koncertu Majki Jeżowskiej, wzięli udział w grach i zabawach z nagrodami rzeczowymi, bawili się w wesołym miasteczku, a przede wszystkim obejrzeli przerażający film „Tajemnicze podziemie" w technice 5D.

LGR zapewniło również dzieciom transport i całodzienne wyżywienie, którego głównym składnikiem były ryby.

Relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie: http://miedzynidaapilica.pl/pl/aktualnosci/, gdzie znajduje się również link do reportażu Telewizji Świętokrzyskiej.

 
Więcej artykułów…