Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

GODZINA GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLE

P. E. Młyńczyk i klasa VI przygotowali dla pozostałych uczniów Godzinę Głośnego czytania. 21 listopada fragmenty wierszy i książek dla dzieci ilustrowano krótkimi występami.

Celem akcji jest zachęcanie do czytania, ale także do głośnego czytania książek w domu przez całą rodzinę.

 

LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI

 

Dzień Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości to dni kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli.

Nasi uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzili i uporządkowali Groby Nieznanych Żołnierzy w naszej okolicy (w Dębniku i w Stawkach). Minutą ciszy uczcili ich męstwo i bohaterstwo oraz pomodlili się za ich dusze.

Na cmentarzach również znajdują się groby ludzi (Żołnierzy i Harcerzy), którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 

POZNAJ ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

Województwo świętokrzyskie jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Przekonali się o tym uczniowie klas 4 i 5, którzy 30 października pod opieką p. I. Słomińskiej i p. A. Szokalskiej wzięli udział w wycieczce.

Pierwszym przystankiem na ich trasie była jedyna w swoim rodzaju Jaskinia Raj oraz Centrum Neandertalczyka.

Następnie odwiedzili Centrum Leonarda w Chęcinach, gdzie aktualnie wystawione są Kodeksy Leonarda. W Centrum odbyły się warsztaty pt. „Chemia w kuchni”, a uczniowie mogli korzystać z urządzeń interaktywnych.

Uczniowie zwiedzili wyremontowany Dworek Starostów Chęcińskich i znajdujący się przy nim ogród włoski.

W Kielcach złożyli wizytę w Pałacu Biskupów Krakowskich, gdzie podziwiali malarstwo polskie i oryginalne barokowe wnętrza.

 

  

 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

    Dzień 29 października 2014 r. był ważną datą dla Szkoły Podstawowej w Żelisławicach. W tym dniu odbyło się ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział rodzice i Wójt Gminy Secemin Pan Sławomir Krzysztofik.

   Akademię prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Martyna Łukaszewicz. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni P. Renaty Malarskiej i świetnie odpowiadali na pytania duszka Aplausa.Wykazali się wiedzą i umiejętnościami, więc pani Dyrektor ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia.

   Na koniec pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami. Od rodziców otrzymali słowniki do języka angielskiego a od pani Dyr. pamiątkowe dyplomy.

    Pan Wójt wręczył dzieciom gry dydaktyczne i odblaski z życzeniami bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

   Na zakończenie uroczystości wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

 

DRUGA EDYCJA PROGRAMU „WF Z KLASĄ”

Zaczynamy nową edycję programu „WF z klasą”.

Jak w roku poprzednim zapraszamy do komentowania naszych działań i proponowania nowych do realizacji na zajęciach wychowania fizycznego i w czasie pozalekcyjnym.

Nowy adres naszego bloga to: http://blogiceo.nq.pl/zielonetrampki2/

Zapraszamy również do przejrzenia archiwum naszej pracy na: http://blogiceo.nq.pl/zielonetrampki/

 

RAJD ROWEROWY „BARWY JESIENI POWIATU WŁOSZCZOWSKIEGO”

Po raz trzeci wzięliśmy udział w Rajdzie Rowerowym organizowanym przez PCKR we Włoszczowie.

Na rowerach do Włoszczowy wybrali się uczniowie klas V i VI (warunkiem uczestnictwa w rajdzie było posiadanie karty rowerowej) pod opieką p. E. Młyńczyk i p. A. Szokalskiej.

            Po drodze zatrzymaliśmy się na Klekocie i w Łachowie. Zwiedziliśmy tamtejszą kaplicę.

Na miejscu spotkania (Orlik przy PCK-rze) najpierw czekał nas gorący posiłek i herbata, a potem mnóstwo atrakcji zorganizowanych przez PCKR, Nadleśnictwo Włoszczowa, Sanepid Włoszczowa i Komendę Policji Włoszczowa.

            Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w następujących konkurencjach:

- Magdalena Żmuda z kl. VI zajęła III miejsce w rzucie do celu,

- Alicja Krzemińska, Karolina Pośpiech i Magdalena Żmuda z kl. VI zajęły III miejsce w konkursie przyrodniczym,

- Alicja Krzemińska, Karolina Pośpiech (kl. VI) oraz Jakub Kozieł, Cezary Zawada (kl. V) zajęli I miejsce w Drużynowej Sztafecie bezbłędnie pokonując tor przeszkód.

            Serdecznie gratulujemy

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA DRZEWA

W dniu 10 października w naszej szkole odbyło się Święto Drzewa. P. E. Młyńczyk i uczniowie klasy Vi przypomnieli wszystkim jak ważne są drzewa w funkcjonowaniu naszej planety i dlaczego warto sadzić więcej drzew i dbać o nie. Dowiedzieliśmy się także jak ważny jest recykling i rozważne używanie papieru. Warto te zasady stosować na co dzień.

 

Dzień Chłopaka

Z jednodniowym opóźnieniem, bo 1 października 2014r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

Klasy IV i V zorganizowały z tej okazji dyskotekę z kawiarenkami. Pod opieką p. A. Szokalskiej i Rodziców uczniowie bawili się przy najnowszych utworach muzyki rozrywkowej. Było karaoke i pokaz talentów. P. Szokalska również zaśpiewała z towarzyszeniem wybitnego chórku w osobie Oliwii Chrabąszcz.

Dziękujemy państwu Kozieł i Sprawka za udostępnienie sprzętu, a ich synom Jakubom (klasa V) za poprowadzenie całej imprezy.

Uczniowie klas IV i V dziękują serdecznie Rodzicom (szczególnie Mamom) za przygotowanie słodkości na kawiarenki (zarobione pieniądze przeznaczymy na wycieczkę w przyszłym roku).

P. Szokalska bardzo dziękuje Mamom, które pomogły jej czuwać nad bezpieczeństwem uczniów.

Kolejna dyskoteka za miesiąc!

 

50 lat minęło...

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej w Żelisławicach, która odbędzie się dnia 14 października 2014 roku.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA – ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ

Klasy IV i V mają przyjemność zaprosić uczniów Szkoły Podstawowej w Żelisławicach na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, która odbędzie się 1 października 2014r. w godz. 16.00-19.30. Uczniów klasy I zapraszamy z rodzicami. Wstęp jest bezpłatny, ale przewidujemy kawiarenki (ciasta i ciepłe napoje w rozsądnych cenach) oraz konkursy „Mam Talent” i „Karaoke”.

Składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym Chłopcom!

 

PIKNIK „JEDZ ZDROWO I ŻYJ ZDROWO”

LGD – Region Włoszczowski zorganizowała w sobotę 27 września 2014r. piknik „Jedz zdrowo i żyj zdrowo”. Częścią pikniku był rajd nornic walking z okazji otwarcia tras Nordic Walking Park w ramach projektu „AKTIW – Aktywna Turystyka i Wypoczynek”.

Rajd poprzedzony był rozgrzewką i nauką techniki, a także seansem w kinie 5D. Każdy uczestnik został poczęstowany bigosem, otrzymał daszek przeciwsłoneczny i gadżet odblaskowy oraz (po przejściu wyznaczonej przez organizatorów trasy) dyplom ukończenia rajdu nornic wal king.

Oczywiście nie zabrakło tam nas – uczniów klas IV – VI pod opieką p. A. Szokalskiej.

Dokładna relacja na: http://www.lgd-region-wloszczowa.pl/

 

 
Więcej artykułów…