Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

NAJSYMPATYCZNIEJSI UCZNIOWIE KLASY 1

            „Echo Dnia” prowadzi plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę 1 w powiecie.

Prosimy głosować na naszych uczniów na stronie: http://plebiscyty.echodnia.eu/plebiscyt/pierwszaki-2014-powiat-wloszczowski,24947,t,id.html

Codziennie można oddać jeden głos przez Internet, dwa przez facebook i 10 sms-em. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów.

 

WARSZTATY – JAK SIĘ UCZYĆ, ABY SIĘ NAUCZYĆ

            Od 2 grudnia 2014 r. (w każdy wtorek) klasy starsze biorą udział w warsztatach pod tytułem „Jak się uczyć, aby się nauczyć – ćwiczenia pamięci”.

Warsztaty mają na celu poprawę efektywności uczenia się w domu. Poprowadziła je p. M. Nocuń z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie.

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to okazja do poznania własnej przyszłości „z przymrużeniem oka”. Właśnie takie atrakcje zapewniła nam klasa VI pod opieką p. E. Młyńczyk. Pod baczną opieką wychowawców uczniowie mogli skorzystać z wróżb i kawiarenek oraz potańczyć przy najnowszych przebojach. Zabawa była wspaniała!

 

GODZINA GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLE

P. E. Młyńczyk i klasa VI przygotowali dla pozostałych uczniów Godzinę Głośnego czytania. 21 listopada fragmenty wierszy i książek dla dzieci ilustrowano krótkimi występami.

Celem akcji jest zachęcanie do czytania, ale także do głośnego czytania książek w domu przez całą rodzinę.

 

LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI

 

Dzień Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości to dni kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli.

Nasi uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzili i uporządkowali Groby Nieznanych Żołnierzy w naszej okolicy (w Dębniku i w Stawkach). Minutą ciszy uczcili ich męstwo i bohaterstwo oraz pomodlili się za ich dusze.

Na cmentarzach również znajdują się groby ludzi (Żołnierzy i Harcerzy), którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 

POZNAJ ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

Województwo świętokrzyskie jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Przekonali się o tym uczniowie klas 4 i 5, którzy 30 października pod opieką p. I. Słomińskiej i p. A. Szokalskiej wzięli udział w wycieczce.

Pierwszym przystankiem na ich trasie była jedyna w swoim rodzaju Jaskinia Raj oraz Centrum Neandertalczyka.

Następnie odwiedzili Centrum Leonarda w Chęcinach, gdzie aktualnie wystawione są Kodeksy Leonarda. W Centrum odbyły się warsztaty pt. „Chemia w kuchni”, a uczniowie mogli korzystać z urządzeń interaktywnych.

Uczniowie zwiedzili wyremontowany Dworek Starostów Chęcińskich i znajdujący się przy nim ogród włoski.

W Kielcach złożyli wizytę w Pałacu Biskupów Krakowskich, gdzie podziwiali malarstwo polskie i oryginalne barokowe wnętrza.

 

  

 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

    Dzień 29 października 2014 r. był ważną datą dla Szkoły Podstawowej w Żelisławicach. W tym dniu odbyło się ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział rodzice i Wójt Gminy Secemin Pan Sławomir Krzysztofik.

   Akademię prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Martyna Łukaszewicz. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni P. Renaty Malarskiej i świetnie odpowiadali na pytania duszka Aplausa.Wykazali się wiedzą i umiejętnościami, więc pani Dyrektor ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia.

   Na koniec pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami. Od rodziców otrzymali słowniki do języka angielskiego a od pani Dyr. pamiątkowe dyplomy.

    Pan Wójt wręczył dzieciom gry dydaktyczne i odblaski z życzeniami bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

   Na zakończenie uroczystości wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

 

DRUGA EDYCJA PROGRAMU „WF Z KLASĄ”

Zaczynamy nową edycję programu „WF z klasą”.

Jak w roku poprzednim zapraszamy do komentowania naszych działań i proponowania nowych do realizacji na zajęciach wychowania fizycznego i w czasie pozalekcyjnym.

Nowy adres naszego bloga to: http://blogiceo.nq.pl/zielonetrampki2/

Zapraszamy również do przejrzenia archiwum naszej pracy na: http://blogiceo.nq.pl/zielonetrampki/

 

RAJD ROWEROWY „BARWY JESIENI POWIATU WŁOSZCZOWSKIEGO”

Po raz trzeci wzięliśmy udział w Rajdzie Rowerowym organizowanym przez PCKR we Włoszczowie.

Na rowerach do Włoszczowy wybrali się uczniowie klas V i VI (warunkiem uczestnictwa w rajdzie było posiadanie karty rowerowej) pod opieką p. E. Młyńczyk i p. A. Szokalskiej.

            Po drodze zatrzymaliśmy się na Klekocie i w Łachowie. Zwiedziliśmy tamtejszą kaplicę.

Na miejscu spotkania (Orlik przy PCK-rze) najpierw czekał nas gorący posiłek i herbata, a potem mnóstwo atrakcji zorganizowanych przez PCKR, Nadleśnictwo Włoszczowa, Sanepid Włoszczowa i Komendę Policji Włoszczowa.

            Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w następujących konkurencjach:

- Magdalena Żmuda z kl. VI zajęła III miejsce w rzucie do celu,

- Alicja Krzemińska, Karolina Pośpiech i Magdalena Żmuda z kl. VI zajęły III miejsce w konkursie przyrodniczym,

- Alicja Krzemińska, Karolina Pośpiech (kl. VI) oraz Jakub Kozieł, Cezary Zawada (kl. V) zajęli I miejsce w Drużynowej Sztafecie bezbłędnie pokonując tor przeszkód.

            Serdecznie gratulujemy

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA DRZEWA

W dniu 10 października w naszej szkole odbyło się Święto Drzewa. P. E. Młyńczyk i uczniowie klasy Vi przypomnieli wszystkim jak ważne są drzewa w funkcjonowaniu naszej planety i dlaczego warto sadzić więcej drzew i dbać o nie. Dowiedzieliśmy się także jak ważny jest recykling i rozważne używanie papieru. Warto te zasady stosować na co dzień.

 

Dzień Chłopaka

Z jednodniowym opóźnieniem, bo 1 października 2014r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

Klasy IV i V zorganizowały z tej okazji dyskotekę z kawiarenkami. Pod opieką p. A. Szokalskiej i Rodziców uczniowie bawili się przy najnowszych utworach muzyki rozrywkowej. Było karaoke i pokaz talentów. P. Szokalska również zaśpiewała z towarzyszeniem wybitnego chórku w osobie Oliwii Chrabąszcz.

Dziękujemy państwu Kozieł i Sprawka za udostępnienie sprzętu, a ich synom Jakubom (klasa V) za poprowadzenie całej imprezy.

Uczniowie klas IV i V dziękują serdecznie Rodzicom (szczególnie Mamom) za przygotowanie słodkości na kawiarenki (zarobione pieniądze przeznaczymy na wycieczkę w przyszłym roku).

P. Szokalska bardzo dziękuje Mamom, które pomogły jej czuwać nad bezpieczeństwem uczniów.

Kolejna dyskoteka za miesiąc!

 
Więcej artykułów…