Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

         Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

                                  życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil,

                                                                          odpoczynku przy rodzinnym stole

                                                               oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW SKŁADA
DYREKCJA SZKOŁY I NAUCZYCIELE.

 

Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną:

Przedszkole – I miejsce Emilia Pindelak

Klasy I-III

I miejsce- Natalia Wójcik kl.III

II miejsce-Maja Janus kl.II

III miejsce- Julia Celebańska kl.III

Klasy IV-VI

I miejsce- Cezary Zawada kl.V

II miejsce- Julia Starczewska i Anna Pasoń kl.V

III miejsce- Weronika Adamczyk i Aleksandra Sosnowska kl.IV

 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 25 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Secemin odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjum. W grupie pierwszej, czyli w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica Aleksandra Pasoń z klasy piątej, drugie miejsce zjajął także uczeń naszej szkoły Szymon Adamski z klasy szóstej, trzecie miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Seceminie Katarzyna Krzyżanowska. Uczniowie ci będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych turnieju.        

                                 Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

Powitanie wiosny

 

 

MAŁY SKLEPIK – WIELKIE SERCE

 

Dzień 5 lutego 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach przypominał odwiedziny Świętego Mikołaja. Placówka otrzymała prezenty: gry, puzzle, zabawki, materiały papiernicze, plastyczne i muzyczne, a także przybory sportowe od Fundacji Marii i Kazimierza Wojnowskich z Wrocławia. Pan Wojnowski ma 87 lat i prowadzi niewielki sklepik z zabawkami na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza. Na jego zapleczu znajduje się Fundacja założona w 1970 r. i prowadzona przez jednego człowieka – p. Kazimierza, który odbiera telefony, listy i maile z prośbą o pomoc i pomaga tym, którzy stracili cały dorobek życia w jakiejś katastrofie lub potrzebują pomocy materialnej, żeby móc się rozwijać lub po prostu normalnie żyć.

            W 2013 r. świętokrzyska kurator oświaty Małgorzata Muzioł wręczyła p. Wojnowskiemu statuetkę „Przyjaciela świętokrzyskiej oświaty” - specjalne wyróżnienie dla osób, które przyczyniły się znacznie do rozwoju i podnoszenia jakości oświaty w województwie świętokrzyskim.

            Mały sklepik – wielkie serce – oto p. Kazimierz Wojnowski – człowiek, który pokazuje, że pomagać można w każdym wieku i każdemu.

            Serdecznie dziękujemy p. Kazimierzowi Wojnowskiemu za wsparcie i pomoc oraz Pani Aldonie Śniguckiej i rodzinie Państwa Lechów za zaangażowanie w organizację akcji.


           

 

 

 

 

 


 

 

 


 


 

MUZYCZNA PODRÓŻ PO ŚWIECIE

W dniu 27 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali w Seceminie koncertu „Muzyczna podróż dookoła świata". Muzycy z Łodzi zaprezentowali w ciekawej formie najpopularniejsze melodie z całego świata. Koncert bardzo nam się podobał.

 

EKOKONTROLKI-EKOŚMIECI NIE MAJĄ SZANS

Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu ekologicznego „Ekokontrolki – ekośmieci nie mają szans". Rezultatem jest plakat przedstawiający zagrożenia i zniszczenia, jakie mogą spotkać Ziemię.

 

POZNAJ ŚWIĘTOKRZYSKIE – GEOPARK

Od 2003 r. istnieje w Kielcach GeoPark – Centrum Geoedukacji Kielce. Należą do niego Muzeum Devonu na Wietrzni, Amfiteatr Kadzielnia z podziemnymi trasami turystycznymi i Ślichowice, czyli rezerwaty geologiczne Kielc.

9 stycznia 2015 r. klasy I – VI pod opieką p. E. Gałązki, p. R. Malarskiej, p. E. Młyńczyk, p. A. Szokalskiej i p. Iwony Chatys odwiedziły GeoPark na Wietrzni. Uczniowie poznali historię geologiczną województwa świętokrzyskiego i jego najważniejszego devońskiego mieszkańca – tetrapoda, odbyli podróż w głąb Ziemi w kapsule czasu 5D i wzięli udział w warsztatach, na których oszlifowali własny kawałek wapienia.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w MkBowling w galerii Echo. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a królem kręgli został Cezary Zawada z wynikiem 84 punkty (na 10 rund po 10 punktów). Drugie miejsce zajął Jarosław Józefowski z wynikiem 83 punkty.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia GeoParku (wstęp bezpłatny) i poznawania naszego regionu, który ma wiele do zaoferowania turystom. Dziękujemy bardzo p. Jarosławowi Słomińskiemu, dzięki któremu odbyła się ta wycieczka - zapewnił nam darmowy i bezpieczny przejazd.

 

ZUMBA – W RYTMIE TAŃCA PO ZDROWIE

Ostatnio coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej staje się zumba, czyli połączenie tańca i aerobiku.

Klasyczna zumba rozwija koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, gibkość i elastyczność, a także zapoznaje z podstawowymi krokami tańców latynoamerykańskich, hinduskich i współczesnych (jak hip-hop), a także zawiera elementy treningu siłowego. Zumba pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, poprawić kondycję i oczywiście schudnąć.

Z inicjatywy Rodziców (p. D. Pindelak i p D. Janusa) w piątkowe popołudnia odbywają się w naszej szkole zajęcia zumby dla dzieci i dorosłych. Zumbę tańczą przedszkolaki, uczniowie i rodzice. Zajęcia prowadzi licencjonowana instruktorka zumby – Oliwia Członkowska.

Dzieciom i dorosłym bardzo podoba się zumba.

Zajęcia zumby są odpłatne, ale warto poświęcić trochę czasu dla własnego zdrowia i kondycji. W grupie przedszkolaków i uczniów są jeszcze wolne miejsca.

Pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna to same plusy dla naszego organizmu – jesteśmy zdrowsi, wolniej się starzejemy, na dłużej zachowujemy sprawność naszego ciała i umysłu.

 

Wesołych świąt!!!

Przedświąteczny czas to najprzyjemniejszy okres w roku.

W naszej szkole uczniowie obchodzili Mikołajki, ubierali choinki i przygotowali Wigilie klasowe przy pomocy Rodziców - za co serdecznie dziękujemy. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego – przede wszystkim zdrowia, ale także samych celujących stopni.

Klasy IV i V pod kierunkiem p. A. Szokalskiej przygotowały Jasełka, które można było obejrzeć 18 grudnia.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

            W czwartek 11 grudnia nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Rozgrywki odbyły się w kategorii: chłopcy i dziewczęta.

Drużyna dziewcząt – A. Krzemińska i M. Żmuda (klasa VI), zajęła drugie miejsce, a drużyna chłopców – B. Wyżykowski (klasa IV) i J. Kozieł (klasa V), zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych imprezach sportowych.

 
Więcej artykułów…