Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

Powitanie wiosny

 

 

MAŁY SKLEPIK – WIELKIE SERCE

 

Dzień 5 lutego 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach przypominał odwiedziny Świętego Mikołaja. Placówka otrzymała prezenty: gry, puzzle, zabawki, materiały papiernicze, plastyczne i muzyczne, a także przybory sportowe od Fundacji Marii i Kazimierza Wojnowskich z Wrocławia. Pan Wojnowski ma 87 lat i prowadzi niewielki sklepik z zabawkami na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Sienkiewicza. Na jego zapleczu znajduje się Fundacja założona w 1970 r. i prowadzona przez jednego człowieka – p. Kazimierza, który odbiera telefony, listy i maile z prośbą o pomoc i pomaga tym, którzy stracili cały dorobek życia w jakiejś katastrofie lub potrzebują pomocy materialnej, żeby móc się rozwijać lub po prostu normalnie żyć.

            W 2013 r. świętokrzyska kurator oświaty Małgorzata Muzioł wręczyła p. Wojnowskiemu statuetkę „Przyjaciela świętokrzyskiej oświaty” - specjalne wyróżnienie dla osób, które przyczyniły się znacznie do rozwoju i podnoszenia jakości oświaty w województwie świętokrzyskim.

            Mały sklepik – wielkie serce – oto p. Kazimierz Wojnowski – człowiek, który pokazuje, że pomagać można w każdym wieku i każdemu.

            Serdecznie dziękujemy p. Kazimierzowi Wojnowskiemu za wsparcie i pomoc oraz Pani Aldonie Śniguckiej i rodzinie Państwa Lechów za zaangażowanie w organizację akcji.


           

 

 

 

 

 


 

 

 


 


 

MUZYCZNA PODRÓŻ PO ŚWIECIE

W dniu 27 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali w Seceminie koncertu „Muzyczna podróż dookoła świata". Muzycy z Łodzi zaprezentowali w ciekawej formie najpopularniejsze melodie z całego świata. Koncert bardzo nam się podobał.

 

EKOKONTROLKI-EKOŚMIECI NIE MAJĄ SZANS

Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu ekologicznego „Ekokontrolki – ekośmieci nie mają szans". Rezultatem jest plakat przedstawiający zagrożenia i zniszczenia, jakie mogą spotkać Ziemię.

 

POZNAJ ŚWIĘTOKRZYSKIE – GEOPARK

Od 2003 r. istnieje w Kielcach GeoPark – Centrum Geoedukacji Kielce. Należą do niego Muzeum Devonu na Wietrzni, Amfiteatr Kadzielnia z podziemnymi trasami turystycznymi i Ślichowice, czyli rezerwaty geologiczne Kielc.

9 stycznia 2015 r. klasy I – VI pod opieką p. E. Gałązki, p. R. Malarskiej, p. E. Młyńczyk, p. A. Szokalskiej i p. Iwony Chatys odwiedziły GeoPark na Wietrzni. Uczniowie poznali historię geologiczną województwa świętokrzyskiego i jego najważniejszego devońskiego mieszkańca – tetrapoda, odbyli podróż w głąb Ziemi w kapsule czasu 5D i wzięli udział w warsztatach, na których oszlifowali własny kawałek wapienia.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w MkBowling w galerii Echo. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a królem kręgli został Cezary Zawada z wynikiem 84 punkty (na 10 rund po 10 punktów). Drugie miejsce zajął Jarosław Józefowski z wynikiem 83 punkty.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia GeoParku (wstęp bezpłatny) i poznawania naszego regionu, który ma wiele do zaoferowania turystom. Dziękujemy bardzo p. Jarosławowi Słomińskiemu, dzięki któremu odbyła się ta wycieczka - zapewnił nam darmowy i bezpieczny przejazd.

 

ZUMBA – W RYTMIE TAŃCA PO ZDROWIE

Ostatnio coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej staje się zumba, czyli połączenie tańca i aerobiku.

Klasyczna zumba rozwija koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, gibkość i elastyczność, a także zapoznaje z podstawowymi krokami tańców latynoamerykańskich, hinduskich i współczesnych (jak hip-hop), a także zawiera elementy treningu siłowego. Zumba pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, poprawić kondycję i oczywiście schudnąć.

Z inicjatywy Rodziców (p. D. Pindelak i p D. Janusa) w piątkowe popołudnia odbywają się w naszej szkole zajęcia zumby dla dzieci i dorosłych. Zumbę tańczą przedszkolaki, uczniowie i rodzice. Zajęcia prowadzi licencjonowana instruktorka zumby – Oliwia Członkowska.

Dzieciom i dorosłym bardzo podoba się zumba.

Zajęcia zumby są odpłatne, ale warto poświęcić trochę czasu dla własnego zdrowia i kondycji. W grupie przedszkolaków i uczniów są jeszcze wolne miejsca.

Pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna to same plusy dla naszego organizmu – jesteśmy zdrowsi, wolniej się starzejemy, na dłużej zachowujemy sprawność naszego ciała i umysłu.

 

Wesołych świąt!!!

Przedświąteczny czas to najprzyjemniejszy okres w roku.

W naszej szkole uczniowie obchodzili Mikołajki, ubierali choinki i przygotowali Wigilie klasowe przy pomocy Rodziców - za co serdecznie dziękujemy. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego – przede wszystkim zdrowia, ale także samych celujących stopni.

Klasy IV i V pod kierunkiem p. A. Szokalskiej przygotowały Jasełka, które można było obejrzeć 18 grudnia.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

            W czwartek 11 grudnia nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Rozgrywki odbyły się w kategorii: chłopcy i dziewczęta.

Drużyna dziewcząt – A. Krzemińska i M. Żmuda (klasa VI), zajęła drugie miejsce, a drużyna chłopców – B. Wyżykowski (klasa IV) i J. Kozieł (klasa V), zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych imprezach sportowych.

 

NAJSYMPATYCZNIEJSI UCZNIOWIE KLASY 1

            „Echo Dnia” prowadzi plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę 1 w powiecie.

Prosimy głosować na naszych uczniów na stronie: http://plebiscyty.echodnia.eu/plebiscyt/pierwszaki-2014-powiat-wloszczowski,24947,t,id.html

Codziennie można oddać jeden głos przez Internet, dwa przez facebook i 10 sms-em. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów.

 

WARSZTATY – JAK SIĘ UCZYĆ, ABY SIĘ NAUCZYĆ

            Od 2 grudnia 2014 r. (w każdy wtorek) klasy starsze biorą udział w warsztatach pod tytułem „Jak się uczyć, aby się nauczyć – ćwiczenia pamięci”.

Warsztaty mają na celu poprawę efektywności uczenia się w domu. Poprowadziła je p. M. Nocuń z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie.

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to okazja do poznania własnej przyszłości „z przymrużeniem oka”. Właśnie takie atrakcje zapewniła nam klasa VI pod opieką p. E. Młyńczyk. Pod baczną opieką wychowawców uczniowie mogli skorzystać z wróżb i kawiarenek oraz potańczyć przy najnowszych przebojach. Zabawa była wspaniała!

 
Więcej artykułów…