Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 30 października 2015r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do ślubowania przystąpili: Mateusz Rajek, Jakub Sikora, Antoni Sprawka,Grzegorz Śnigucki, Sandra Świtała, Daria Wrzeszcz, Maja Wrześniak. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Tadeusz Piekarski, Dyrektor Grażyna Kowalik, Grono Pedagogiczne, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Udowodnili, że zasługują na miano ucznia. Po części artystycznej nastąpiło długo wyczekiwane ślubowanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani Dyrektor Grażyna Kowalik. Następnie Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Rodzice wręczyli dzieciom drobne upominki. Ten dzień na pewno długo zostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzień Wszystkich ŒŚwiętych przypomina nam o przeszłości. Wspominamy tych,którzy odeszli, a nauczyciele i uczniowie odwiedzają Groby Nieznanych

Żołnierzy. W ten sposób pielęgnują pamięć o ludziach, którzy wykazali się honorem i zapłacili najwyższą cenę za suwerenność swojego kraju.

 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem pani Iwony Chatys. Uroczystość składała się z części artystycznej oraz quizu z wiedzy ogólnej o naszej szkole i z poszczególnych przedmiotów nauczania. Uczniowie z chętnie brali udział w quizie, było dużo radości i zabawy. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor wręczyła drobne upominki wszystkim uczniom naszej szkoły.

 

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. Klasa VI zapewniła oprawę muzyczną i zorganizowała konkursy z nagrodami (rysunkowy, talentów, Jaka to melodia?) - wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Życzymy wszystkim chłopcom wszystkiego najlepszego!

 

Występ cyrku

 

Warsztaty plastyczne

Dnia 18.06.2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Annę Osiak. Tematem warsztatów była wiklina papierowa. Podczas zajęć uczniowie poznali wstępnie metodę pracy tworzenia wyrobów z wikliny papierowej oraz możliwość wykorzystania surowców wtórnych, jakimi są gazety, nauczyli się jak przygotować papierową wiklinę, poznali techniki wyplatania i wykańczania wyrobów. Uczniowie natchnieni na naukę skręcania papieru i wyplatania z papierowych rurek z wielkim zaangażowaniem tworzyli wspaniałe dziecięce arcydzieła. Każdy z uczestników opuścił spotkanie z samodzielnie wyplecionym dzbanuszkiem.

  

                         

 

 

 

 

 

Podsumowanie III edycji powiatowego konkursu "Ekokontrolki - elektrośmieci nie mają szans"

2 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji powiatowego konkursu "Ekokontrolki - elektrośmieci nie mają szans". Nasza szkoła zdobyła I miejsce w tym konkursie i otrzymała jako nagrodę główną aparat cyfrowy. Po uroczystym wręczeniu nagród przez dyrektora ZSP nr 2 Marka Ledwocha, uczniowie biorący udział w konkursie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Nasi uczniowie w trakcie konkursu wykonali:

- pracę plastyczną o tematyce związanej z ochroną środowiska,

- prezentację multimedialną na temat recyklingu odpadów,

- prowadzili zbiórkę elektrośmieci - zebrali 2321kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

- przedmiot z odpadow - ramka do lustra z plastikowych łyżeczek.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Żelisławic, Żelisławiczek za aktywny udział w zbiórce elektrośmieci.

 

 
 

Festyn rodzinny

W dniu 7 czerwca tego roku odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzica. Sponsorami festynu byli Rada Rodziców ZSP w Żelisławicach i Gmina Secemin.

Około godz. 11.45. Ksiądz Rafał Nowiński poświęcił nowo utworzony plac zabaw dla dzieci. Odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Pana Wójta Tadeusza Piekarskiego, Rady Rodziców, a także rodziców i dzieci z Żelisławic i okolic. Potem wszyscy zgromadzeni udali się do pobliskiego kościoła na uroczystą Mszę świętą.

Wspaniała pogoda, bardzo wielu uczestników - dzieci, rodzice i dziadkowie, wiele atrakcji zagwarantowały znakomitą zabawę. Od godziny 13.00 rozpoczęły się występy młodzieży szkolnej i zespołu ludowego „Przepióreczka". Część artystyczną przygotowali nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach. Potem zabawom i radości dzieci nie było końca. Zorganizowano dla nich m.in.:

• zabawy z klownem,

• zjeżdżalnię – dmuchany zamek,

• strzelanie z łuku,

• malowanie twarzy,

• loterię fantową,

• watę cukrową i kiełbaski, a także prezentacje wozów Policji i Straży Pożarnej.

Wszyscy mogli zakupić i skosztować ciast upieczonych przez rodziców. Była również darmowa grochówka i kiełbaski. Bawiliśmy się świetnie do późnych godzin popołudniowych. Około 19.00 odbyło się wręczenie głównych nagród z loterii.

Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie festynu.

Już czekamy na kolejny w przyszłym roku. Cieszymy się, że pogoda dopisała, a dzieci dobrze się bawiły.

            

     

                               

 
 

Konkurs recytatorski dla klas I-III

W dniu 3 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Seceminie odbyła się III edycja gminnego konkursu recytatorskiego „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej", był on adresowany do uczniów klas I-III. W konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły. W Kategorii klas drugich II miejsce zajęła Oliwia Chrabąszcz oraz III miejsce zajęła Maja Janus, w kategorii klas trzecich III miejsce zdobyła Natalia Wójcik. Pozostałe uczennice: Kinga Wiśniewska i Diana Sikorska zostały wyróżnione.

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS I -VI

22 maja 2015 roku odbyła się wycieczka do Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili ogród zoologiczny w Krakowie. Dzieci miały okazje zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć  niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Uczniowie odwiedzili smoka wawelskiego, podziwiali panoramę Wawelu.

Zwiedzili również Bazylikę Mariacką i odbyli spacer po krakowskim rynku. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza.

Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem.

Podczas wycieczki uczestnicy mieli także możliwość skupienia i modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Obowiązkowa była również wizyta w Mc Donald's, gdzie uczniowie spożyli wspólny posiłek.

Dzieci wróciły z wycieczki zrelaksowane, podekscytowane, pełne pozytywnych wrażeń.

 

Dzień Ziemi i Książki - apel

 

22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi i Dnia Książki. Uczniowie klas IV-VI pod czujnym okiem Pani Ewy Młyńczyk pokazali nam, że warto dbac o przyrodę i całą ziemię oraz przekonali nas o tym, jak wartościowe jest czytanie książek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…