Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

Dzień Kobiet w Żelisławicach

5 marca w Szkole Podstawowej w Żelisławicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez sołtysa Żelisławic Henryka Lecha i Radę Sołecką. Licznie przybyłym na spotkanie Paniom życzenia złożyli zaproszeni goście: wicestarosta Zbigniew Krzysiek, radny powiatu Paweł Strączyński, wójt gminy Secemin Tadeusz Piekarski i radny gminy Dariusz Grzesik. Obdarowali również wszystkich słodyczami. Goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci ze szkoły i przedszkola, zespołu ludowego ,,Przepióreczka" oraz Ani i Justyny Polak. Na zakończenie wszyscy poczęstowani zostali kapustą z grochem i ciastami.

         

 

 

Najlepsi w szkole

Wyniki w nauce w klasach IV-VI

na koniec pierwszego półrocza w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie którzy osiągnęli trzy najwyższe średnie ocen w szkole:

Miejsce I Aleksandra Pasoń

Miejsce II Anna Garwol

Miejsce III Bartłomiej Kaczyński

KLASA IV – średnia ocen klasy: 4,21

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Julia Celebańska – 4,82

Natalia Wójcik – 4,82

KLASA V – średnia ocen w klasie: 4,77

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Anna Garwol – 5,09

Bartłomiej Kaczyński – 5,0

Weronika Adamczyk – 4,91

Aleksandra Sosnowska – 4,91

Izabela Wisniewska – 4,91

Julia Pindelak – 4,82

Krzysztof Orzeł – 4,82

KLASA VI – średnia ocen w klasie: 4,05

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Aleksandra Pasoń 5,4

 

Konkurs języka angielskiego

W obecnym roku szkolnym trwa już trzecia edycja Wojwódzkiego konkursu języka angielskiego pod patronatem MEN. Spośród uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do konkursu, Krzyś Orzeł uczeń klasy V przeszedł I i II etap oraz zakwalifikował się, zajmując 32 miejsce, do wojewódzkiego już ostatniego etapu. W ostatnim etapie będzie brało udział 80 uczniów.

Życzymy Krzysiowi wytrwałości i dalszych sukcesów w nauce.

 

Mikołajki

4 grudnia odwiedziła nas Pani Aldona Śnigucka, która spotkała Świętego Mikołaja. Przywiozła prezenty dla wszystkich uczniów szkoły i dzieci z przedszkola. Bardzo serdecznie Jej za to dziękujemy.

 

Dzień Pluszowego Misia

 

BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach (na drodze, w gospodarstwie, w szkole), to priorytet. Nie tylko dorośli powinni znać przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powinny je poznać dzieci. Ich znajomość sprawdzono na konkursie Bezpieczeństwo na piątkę, który odbył się 5 listopada we Włoszczowie. Uczniowie klasy V musieli wykazać się umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód, podczas testu i na basenie.

Relację można obejrzeć na: www.tvwloszczowa.pl/

 

Wycieczka

29 października klasa VI pod opieką p. A. Szokalskiej wzięła udział wwarsztatach filmowych, które odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie.

Uczniowie dowiedzieli się jak działa telewizja i sami wzięli udział w nagraniu autorskiego programu.

 

11 listopada-Dzień Niepodległości

 

Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 30 października 2015r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do ślubowania przystąpili: Mateusz Rajek, Jakub Sikora, Antoni Sprawka,Grzegorz Śnigucki, Sandra Świtała, Daria Wrzeszcz, Maja Wrześniak. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Tadeusz Piekarski, Dyrektor Grażyna Kowalik, Grono Pedagogiczne, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Udowodnili, że zasługują na miano ucznia. Po części artystycznej nastąpiło długo wyczekiwane ślubowanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani Dyrektor Grażyna Kowalik. Następnie Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Rodzice wręczyli dzieciom drobne upominki. Ten dzień na pewno długo zostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzień Wszystkich ŒŚwiętych przypomina nam o przeszłości. Wspominamy tych,którzy odeszli, a nauczyciele i uczniowie odwiedzają Groby Nieznanych

Żołnierzy. W ten sposób pielęgnują pamięć o ludziach, którzy wykazali się honorem i zapłacili najwyższą cenę za suwerenność swojego kraju.

 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem pani Iwony Chatys. Uroczystość składała się z części artystycznej oraz quizu z wiedzy ogólnej o naszej szkole i z poszczególnych przedmiotów nauczania. Uczniowie z chętnie brali udział w quizie, było dużo radości i zabawy. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor wręczyła drobne upominki wszystkim uczniom naszej szkoły.

 
Więcej artykułów…