Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

Świeto Konstytucji 3 Maja

 

Dzień Ziemi

 

Laureaci nagrodzeni.

W dniu 1 kwietnia 2016r. w hali targowej ,,Omega" w Kielcach odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla szkół podstawowych. Najlepsi uczniowie, laureaci konkursów: humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego i z języka angielskiego uhonorowani zostali medalami. Na galę przybyło około 1000 osób- 94 uczniów, rodzice, nauczyciele, dyraktorzy szkół i przedstawiciele samorządów. Wsród 24 laureatów konkursu z języka angielskiego znalazł się uczeń naszej gminy Krzysztof Orzeł ze Szkoły Podstawowej w Żelisławicach. Do konkursu przygototowywał się pod kierunkiem pani Iwony Chatys.

 

Dzień Kobiet w Żelisławicach

5 marca w Szkole Podstawowej w Żelisławicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez sołtysa Żelisławic Henryka Lecha i Radę Sołecką. Licznie przybyłym na spotkanie Paniom życzenia złożyli zaproszeni goście: wicestarosta Zbigniew Krzysiek, radny powiatu Paweł Strączyński, wójt gminy Secemin Tadeusz Piekarski i radny gminy Dariusz Grzesik. Obdarowali również wszystkich słodyczami. Goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci ze szkoły i przedszkola, zespołu ludowego ,,Przepióreczka" oraz Ani i Justyny Polak. Na zakończenie wszyscy poczęstowani zostali kapustą z grochem i ciastami.

         

 

 

Najlepsi w szkole

Wyniki w nauce w klasach IV-VI

na koniec pierwszego półrocza w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie którzy osiągnęli trzy najwyższe średnie ocen w szkole:

Miejsce I Aleksandra Pasoń

Miejsce II Anna Garwol

Miejsce III Bartłomiej Kaczyński

KLASA IV – średnia ocen klasy: 4,21

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Julia Celebańska – 4,82

Natalia Wójcik – 4,82

KLASA V – średnia ocen w klasie: 4,77

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Anna Garwol – 5,09

Bartłomiej Kaczyński – 5,0

Weronika Adamczyk – 4,91

Aleksandra Sosnowska – 4,91

Izabela Wisniewska – 4,91

Julia Pindelak – 4,82

Krzysztof Orzeł – 4,82

KLASA VI – średnia ocen w klasie: 4,05

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią 4,75 i wyżej:

Aleksandra Pasoń 5,4

 

Konkurs języka angielskiego

W obecnym roku szkolnym trwa już trzecia edycja Wojwódzkiego konkursu języka angielskiego pod patronatem MEN. Spośród uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do konkursu, Krzyś Orzeł uczeń klasy V przeszedł I i II etap oraz zakwalifikował się, zajmując 32 miejsce, do wojewódzkiego już ostatniego etapu. W ostatnim etapie będzie brało udział 80 uczniów.

Życzymy Krzysiowi wytrwałości i dalszych sukcesów w nauce.

 

Mikołajki

4 grudnia odwiedziła nas Pani Aldona Śnigucka, która spotkała Świętego Mikołaja. Przywiozła prezenty dla wszystkich uczniów szkoły i dzieci z przedszkola. Bardzo serdecznie Jej za to dziękujemy.

 

Dzień Pluszowego Misia

 

BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach (na drodze, w gospodarstwie, w szkole), to priorytet. Nie tylko dorośli powinni znać przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powinny je poznać dzieci. Ich znajomość sprawdzono na konkursie Bezpieczeństwo na piątkę, który odbył się 5 listopada we Włoszczowie. Uczniowie klasy V musieli wykazać się umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód, podczas testu i na basenie.

Relację można obejrzeć na: www.tvwloszczowa.pl/

 

Wycieczka

29 października klasa VI pod opieką p. A. Szokalskiej wzięła udział wwarsztatach filmowych, które odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie.

Uczniowie dowiedzieli się jak działa telewizja i sami wzięli udział w nagraniu autorskiego programu.

 

11 listopada-Dzień Niepodległości

 
Więcej artykułów…