Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

Festyn rodzinny ,,STOP DOPALACZOM”

W dniu 4 czerwca w Żelisławicach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem ,,Stop dopalaczom", zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach. Na dzieci czekało mnóstwo darmowych atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, pokaz baniek mydlanych, , malowanie twarzy, baloniki, kowbojski turniej Nerfa, zabawy i konkursy.

Zorganizowana została też loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami głównymi (hulajnoga, rower, tablet i ciśnieniomierz).

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z porad dietetycznych i pomiaru BMI. Wykonane przez uczniów plakaty propagowały zdrowe życie bez używek i ostrzegały przed dopalaczami.

Poza tym z programami artystycznym wystąpiły dzieci szkolne i przedszkolne oraz zespół ludowy ''Przepióreczki".

Pyszne ciasta przygotowały młode harcerki z IX Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,, The Sapers" z Żelisławic.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom" Gminie Secemin i Fundacji ,,Jesteśmy Blisko" z Włoszczowy.

 

Dzień Dziecka na Klekocie

Dzień Dziecka to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku.

Uczniowie pod opieką nauczycieli spędzili go na grach i zabawach.

Starsze klasy połączyły rajd rowerowy i pieszy z grillem na Klekocie oraz rozgrywkami plażowej piłki siatkowej.

Młodsi uczniowie rozegrali turniej dwóch ogni i uczestniczyli w różnorodnych zabawach z nagrodami rzeczowymi.

Takich dni życzymy wszystkim dzieciom (tym dużym i tym małym).

 

 

 

Festyn rodzinny

 

Trzymaj formę

Nasza szkoła bierze udział w programie "Trzymaj formę" . Jest to program promujący zdrowe żywienie połączone z aktywnością fizyczną. Wychowawcy organizują zajęcia pokazujące, że żywność może być smaczna, nawet jeśli nie jest to cukierek, a także woda jest smaczna i najlepiej gasi pragnienie. polecamy zajrzeć na stronę:http://trzymajforme.pl/start16, gdzie znajdują się materiały dla uczniów i rodziców. 

 

 

 

"Bogowie i herosi"

Klasy 4-6, odwiedziły 15 maja Kielce pod opieką A. Szokalskiej i A. Wcisło. Naszym celem były Targi Kielce, gdzie odbyło się przedstawienie "Bogowie i herosi" w wkoaniu krakowskiego teatru muzycznego. przy okazji zwiedziliśmy połowę Kielc (z okien autobusu miejskiego). Było świetnie.

 

DZIEŃ EUROPEJSKI

Dnia 10 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Z tej okazji zorganizowana została akademia, podczas, której zaprezentowane zostały przez uczniów niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu - "Ody do Radości". Zaangażowana w uroczystość była wiekszość uczniów, którzy przeniesli widzów "w podróż" do różnych państw Unii Europejskiej. Ukazali się m.in. w roli Greków, Włochów, Hiszpanów, Niemców, Holendrów, Duńczyków, Szwedów, Francuzów, Brytyjczków i Austriaków. Drugoklasisci byli reprezentantami Belgii i wcielili się w rolę smerfów. Nie zabrakło reprezentantów naszego kraju (uczniów klasy VI), którzy w strojach ludowych wyrecytowali wiersze patrityczne. Głównym celem "Dnia Europejskiego " było wdrażanie tolerancji, otwartości, znajomości tradycji innych krajów oraz rozumienia potrzeby uczenia się języków obcych poprzez aktywny i twórczy udziałw tego typu przedstawieniach.
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

DZIEŃ ZIEMI

 

DZIEŃ KOBIET 2017

 Dnia 11 marca 2017 roku przy współpracy szkoły, sołtysa i sołectwa wsi Żelisławice, odbyła się w szkole impreza środowiskowa z okazji Dnia Kobiet. Dyrekcja, Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele mieli zaszczyt gościć podczas uroczystości Wójta Gminy Secemin Tadeusza Piekarskiego oraz radnych gminy. Licznie zebranych mieszkańców powitała Dyrektor szkoły Grażyna Kowalik. W sobotnie popołudnie sala zapełniła się paniami, które przy kawie i cieście miło spędziły czas. Dobre humory dopisywały dzięki występowi uczniów naszej szkoły i zespołu ludowego "Przepióreczka". W programie zaproszeni goście mogli usłyszeć wiele piosenek, w nowej ciekawej aranżacji. Uczniowie spróbowali również swoich sił aktorskich, zaprezentowali umiejętności taneczne w nowatorskich układach tanecznych. Do zobaczenia za rok!

 

DZIEŃ W SPÓDNICY

 8 marca 2017 r. w związku z obchodami Dnia Kobiet został zorganizowany w naszej szkole „Dzień w spódnicy". Inicjatorem tego wydarzenia był Samorząd Szkolny. W tym dniu osoba, która miała na sobie spódnicę posiadała immunitet zwalniający z odpowiedzi. Spodnie więc ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach, sukienkach oraz obcasach. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyłączyli się do wspólnej zabawy i należycie uczcić dzień 8 marca.

 

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

17 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek. Organizatorami imprezy był Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. Martą Oracz oraz klasa VI z wychowawcą p. Agatą Wcisło. W klimat zabawy wprowadziła uczniów dekoracja sali gimnastycznej. Nie zabrakło rozwieszonych serc, rozstawionych i palących się na parapetach sztucznych świec oraz kolorowych świateł. Uczniowie świetnie bawili się w rytmach największych karnawałowych przebojów. Podczas dyskoteki zorganizowane były przez klasę VI kawiarenki, podczas których uczniowie sprzedawali artykuły spożywcze.

 
Więcej artykułów…