Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

Trzymaj formę

Nasza szkoła bierze udział w programie "Trzymaj formę" . Jest to program promujący zdrowe żywienie połączone z aktywnością fizyczną. Wychowawcy organizują zajęcia pokazujące, że żywność może być smaczna, nawet jeśli nie jest to cukierek, a także woda jest smaczna i najlepiej gasi pragnienie. polecamy zajrzeć na stronę:http://trzymajforme.pl/start16, gdzie znajdują się materiały dla uczniów i rodziców. 

 

 

 

"Bogowie i herosi"

Klasy 4-6, odwiedziły 15 maja Kielce pod opieką A. Szokalskiej i A. Wcisło. Naszym celem były Targi Kielce, gdzie odbyło się przedstawienie "Bogowie i herosi" w wkoaniu krakowskiego teatru muzycznego. przy okazji zwiedziliśmy połowę Kielc (z okien autobusu miejskiego). Było świetnie.

 

DZIEŃ EUROPEJSKI

Dnia 10 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Z tej okazji zorganizowana została akademia, podczas, której zaprezentowane zostały przez uczniów niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu - "Ody do Radości". Zaangażowana w uroczystość była wiekszość uczniów, którzy przeniesli widzów "w podróż" do różnych państw Unii Europejskiej. Ukazali się m.in. w roli Greków, Włochów, Hiszpanów, Niemców, Holendrów, Duńczyków, Szwedów, Francuzów, Brytyjczków i Austriaków. Drugoklasisci byli reprezentantami Belgii i wcielili się w rolę smerfów. Nie zabrakło reprezentantów naszego kraju (uczniów klasy VI), którzy w strojach ludowych wyrecytowali wiersze patrityczne. Głównym celem "Dnia Europejskiego " było wdrażanie tolerancji, otwartości, znajomości tradycji innych krajów oraz rozumienia potrzeby uczenia się języków obcych poprzez aktywny i twórczy udziałw tego typu przedstawieniach.
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

DZIEŃ ZIEMI

 

DZIEŃ KOBIET 2017

 Dnia 11 marca 2017 roku przy współpracy szkoły, sołtysa i sołectwa wsi Żelisławice, odbyła się w szkole impreza środowiskowa z okazji Dnia Kobiet. Dyrekcja, Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele mieli zaszczyt gościć podczas uroczystości Wójta Gminy Secemin Tadeusza Piekarskiego oraz radnych gminy. Licznie zebranych mieszkańców powitała Dyrektor szkoły Grażyna Kowalik. W sobotnie popołudnie sala zapełniła się paniami, które przy kawie i cieście miło spędziły czas. Dobre humory dopisywały dzięki występowi uczniów naszej szkoły i zespołu ludowego "Przepióreczka". W programie zaproszeni goście mogli usłyszeć wiele piosenek, w nowej ciekawej aranżacji. Uczniowie spróbowali również swoich sił aktorskich, zaprezentowali umiejętności taneczne w nowatorskich układach tanecznych. Do zobaczenia za rok!

 

DZIEŃ W SPÓDNICY

 8 marca 2017 r. w związku z obchodami Dnia Kobiet został zorganizowany w naszej szkole „Dzień w spódnicy". Inicjatorem tego wydarzenia był Samorząd Szkolny. W tym dniu osoba, która miała na sobie spódnicę posiadała immunitet zwalniający z odpowiedzi. Spodnie więc ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach, sukienkach oraz obcasach. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyłączyli się do wspólnej zabawy i należycie uczcić dzień 8 marca.

 

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

17 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek. Organizatorami imprezy był Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. Martą Oracz oraz klasa VI z wychowawcą p. Agatą Wcisło. W klimat zabawy wprowadziła uczniów dekoracja sali gimnastycznej. Nie zabrakło rozwieszonych serc, rozstawionych i palących się na parapetach sztucznych świec oraz kolorowych świateł. Uczniowie świetnie bawili się w rytmach największych karnawałowych przebojów. Podczas dyskoteki zorganizowane były przez klasę VI kawiarenki, podczas których uczniowie sprzedawali artykuły spożywcze.

 

KONKURS PLASTYCZNY "Czad i ogień"

W dniu 16 lutego 2017 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Czad i ogień - obudź czujność".

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6 - Weronika Adamczyk, otrzymała wyróżnienie i nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 
Więcej artykułów…