Home Aktualności
Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
sierpień 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktualności

Nowy sprzęt na sali

 W ramach programu prowadzonego w naszej szkole "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych", szkoła zakupiła nowy sprzęt do gimnastyki. Multiwspinaczka została przetestowana przez klasę szóstą pod kątem bezpieczeństwa i wytrzymałości.

IMG 0294

 

Góra Grosza

Publiczne Przedszkole w Żelisławicach trzeci raz wygrało "Górę Grosza". Towarzystwo "Nasz Dom" przyznało nagrodę za zebranie największej ilości groszy w przeliczeniu na jednego ucznia w województwie świetokrzyskim. Na uroczystości wręczenia nagrody obecna była pani z Towarzystwa "Nasz Dom", władze Gminy Secemin, pani Dyrektor i wychowawczyni grupy.

IMG 4964_300x225

 

Dzień Niepodległości

Naród, który nie zna swojej przeszłości
umiera i nie buduje przyszłości.
                                         Jan Paweł II


Święto Niepodległości to najważniejimg 0287sze święto dla Polski i dla każdego Polaka. Dlatego w naszej szkole, z tej okazji, 10 listopada odbyła się akademia. Uroczystość 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klasy VI odświętnie ubrani, z przypiętymi kotylionami, uczcili to wielkie wydarzenie śpiewając najpiękniejsze pieśni patriotyczne (np. "Legiony", "Rota", "Szara Piechota", "Biały Krzyż, "...Żeby Polska" oraz recytując wiersze znanych Polaków. Całość przedstawienia przeplatana była wiadomościami historycznymi dotyczącymi naszej ojczyzny. Program słowno-muzyczny  bardzo się podobał zarówno nauczycielom, rodzicom jak i pozostałym uczniom i przedszkolakom.

 

 

Wszystkich Świętych

Przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły odwiedzili pod opieką wychowawców, najbliższe Groby Nieznanych Żołnierzy. Groby posprzątano, każdy pomodlił się za dusze żołnierzy walczących o naszą wolność i zapalono znicze ku pamięci wszystkich poległych na wojnach przeszłych i obecnych.

obraz1obraz2

 

Tablica interaktywna

Nasza szkoła doposażona została w tablicę interaktywną pozyskaną ze "Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Edukacji w 2011 roku".

IMG 0272"IMG 0265

 

Dzień Nauczyciela

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Kowalik składając życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Pani dyrektor podziękowała także, panu Janowi Krawczykowi za długoletnią łpracę w naszej szkole. Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Iwony Chatys. Uczniowie na wesoło, parodiując teleturniej Familiada, podziękowali nauczycielom jak również i pracownikom administracji za trud i poświęcenie w codziennej pracy.

IMG 02444

 

Koło plastyczne

Chcesz wiedzieć, kto namalował „Biały kwadrat na białym tle"? Przyjdź na zajęcia dodatkowe - w każdy czwartek zapraszamy na koło plastyczne. Można się nauczyć nowych technik, poznać różne narzędzia, najlepszych artystów i obrazy, a swoje prace wystawić w szkole.
Bliższe informacje u p. A. Szokalskiej.

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

 

spz

W dniu 30.09.2011r uczniowie brali udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Odbył się quiz  "Co wiemy o ziemniaku", konkurs plastyczny "Portret Króla i Królowej ziemniaczanej", a także zawody sportowe, m.in. sadzenie ziemniaków, skoki w workach itp. Poszczególne konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie piekli kiełbaski. Przy pięknej słonecznej pogodzie szybko, lecz miło upłynął czas. Święto Pieczonego Ziemniaka przygotowały i zorganizowały wychowawcznie klas I-III.

 

 

Film "Czarne stopy"

Inauguracja obchodów 95-lecia harcerstwa na terenie działania Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego odbyła się dnia 24 września 2011 roku we Włoszczowie. Z tej okazji szkoły z powiatu włoszczowskiego wzięły udział w projekcji filmu „Czarne Stopy". Również nasi uczniowie zostali zaproszeni do Domu Kultury na film i wystawę prezentującą działalność harcerzy.

 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

IMG 0072

Każdego roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". W tym roku, mimo niesprzyjającej aury, wszystkie przedszkolaki i uczniowie, pod opieką wychowawców, zbierali śmieci na terenie Żelisławic i Żelisławiczek. Śmieci zostały dokładnie wyzbierane i przygotowane do wywózki i na świecie od razu zrobiło się piękniej