Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Aktualności

Dzień Wody

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca w naszym Urzędzie Gminy w Seceminie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie oraz Urząd Gminy w Seceminie. 

Eliminacje przeprowadzono w dwóch kategoriach: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie klas VII i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chrabąszcz kl. V, Kacper Tatar kl. V, Kamil Gawłowski kl. VI, Kewin  Świtała kl. VI, Błażej Wyżykowski kl.VII. W grupie szkół podstawowych zaszczytne pierwsze miejsce zajął Kamil Gawłowski z kl. VI, drugie miejsce Kewin Świtała z kl. VI, trzecie miejsce zajął Kacper Tatar z kl. V. W grupie klas VII i gimnazjum nasz uczeń Błażej Wyżykowski zajął miejsce trzecie. Wszyscy wymienieni wyżej uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych we Włoszczowie


Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów !

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

 

Andrzejki w przedszkolu

   

  

  

  

  

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
    miś jest gruby jak ta kula,
      misia zawsze się przytula”.

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole święto Pluszowego Misia. Uczniowie mieli w tym dniu przy sobie swoją ulubioną przytulankę. Pomysłodawczynią uroczystości była Pani Ewa Młyńczyk, która przypomniała nam historię powstania tego święta. Następnie dzieci prezentowały swoje pluszaki w kategoriach misia białego, brązowego, największego, najmniejszego i najbardziej kolorowego. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci pysznego cukierka.

W związki z tym, że każdy bajkowy miś uwielbia słodkości, w kolejnym zadaniu uczniowie mieli możliwość skosztować najbardziej ulubionej jego przekąski. Był nią oczywiście MIÓD. Konkurencja polegała na jak najszybszym zjedzeniu z talerzyka miodu. Zadanie okazało się  łatwe i zostało wykonane w piorunującym tempie. Kolejnym ćwiczeniem jakie przygotowała p. Ewa było zbieranie w grubej rękawicy z jednym palcem grochu do plastikowych kubeczków. Tutaj już nie poszło tak szybko jak poprzednio, ale mimo to uczniowie nieźle sobie poradzili.

Podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uroczystości.

 

Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 23 listopada w  naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie  się bawili. W przerwie uczniowie udali się na smaczny poczęstunek.

Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło wróżb przygotowanych przez najstarszych uczniów szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że  wszystkie się  spełnią. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

\

 

Przedstawienie teatralne

31 października gościli w naszej szkole aktorzy ze studia teatralnego. Przedstawili bajkę ,, Jaś i Małgosia” w wersji proekologicznej.

    Myślą przewodnią programu było promowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci, miedzy innymi właściwego postepowania z odpadami.

    Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci i właściwego zachowania się w lesie.

 

Jesień-prace klasy III

 

Ślubowanie I klasy

 

Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej od wielu lat wpisana w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Pan Dominik Stawiarz, przewodniczący  Rady Rodziców Pan Dariusz Janus, nauczyciele oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

     Wszystkich zebranych przywitała przedstawicielka Samorządu Szkolnego Natalia Wójcik

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zaprezentowali program słowno- muzyczny pt.,,Co jest w życiu najważniejsze?".

     Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Aktu pasowania dokonała kolorowym ołówkiem Pani dyr. Grażyna Kowalik. Tym samym pierwszaki zostały włączone do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Żelisławicach. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom.

Najmłodsi otrzymali słodycze od Sekretarza Gminy,  legitymacje i przybory szkolne od dyrekcji szkoły oraz rożki obfitości od rodziców.

   Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

 

Szkoła i przedszkole w Żelisławicach po wakacjach

Podczas wakacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach wyremontowana została sala przedszkolna, kuchnia, sala gimnastyczna oraz sala lekcyjna dla klasy pierwszej. Większość prac  wykonali  rodzice, którzy w upale przez kilkanaście dni w  pracowali do późnych godzin wieczornych. Zakupili potrzebne materiały, pomalowali pomieszczenia, położyli panele , zakupili i wymienili drzwi w kuchni i sali lekcyjnej. Ze środków Rady Rodziców zakupiony został również wózek do kuchni szkolnej.

Dyrektor placówki serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali przy remontach za wkład  i zaangażowanie, a w szczególności Panu Dariuszowi Janusowi za zakup materiałów i zorganizowanie pracy.

Dziękujemy również Panu Wójtowi za przychylność i zainteresowanie w realizacji inwestycji.

Podziękowania również dla Państwa Kamili i Michała Lechów za przekazane przybory szkolne dla każdego dziecka oraz dla Pani Aldony Śniguckiej za dostarczenie ich do szkoły.

             

 

Gminny Konkurs Czytelniczy

5 czerwca bieżącego roku w Seceminie odbył się XV Gminny Konkurs Czytelniczy "Czy znasz Baśnie Hansa Chrystiana Andersena?" . Uczennice w składzie: Diana Sikora,Katarzyna Kozieł i Kinga Wiśniewska zajęły I miejsce i otrzymały cenne nagrody książkowe. Gratulujemy!

 
Więcej artykułów…