Home Aktualności
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
June 2024
SMTWTFS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Aktualności

Program dla szkół

Nasza szkoła bierze udział w akcji #Podpaskiwszkoledlakazdejdziewczyny. Jest to wspólny program Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Artykuły są już w szkole i zasilają naszą #rozowąskrzyneczkę w łazience dla dziewcząt.

 

 

Informacja

1. Szkoła bierze udział w Programie dla szkół. Więcej informacji pod linkiem: https://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol/dzialania-promocyjne

2. Rekrutacja do przedszkola:

- 28 lutego – 31 marca – składanie wniosków,

- 1-8 kwietnia – posiedzenie komisji,

- 11 kwietnia – podanie wyników rekrutacji,

- 12-15 kwietnia -podpisanie pisemnych oświadczeń przez rodziców,

- 19 kwietnia – podanie ostatecznej listy kandydatów.

3. Zapisy do klasy 1:

-14 -25 marca – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły/klasy1,

- do 30 marca – posiedzenie komisji,

- 1 kwietnia – podanie listy przyjętych dzieci.

4. W okresie od 1 marca do 20 grudnia 2022 r. w szkole będą prowadzone zajęcia specjalistyczne w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin.

 

Projekt Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego

Już niedługo w naszej szkole rozpocznie się Projekt Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny, w ramach którego uczniowie będą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z chemii, języka polskiego i matematyki. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami wymaganymi przy uczestnictwie w projekcie w zakładce „Dokumenty".

 

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Dzień Kobiet 2019

 

Wycieczka do fabryki bombek w Miechowie

Dzisiaj tj. 19 listopada odwiedziliśmy szklany świat bombek. W Miechowie poznaliśmy proces produkcji tych kruchych bibelotów, który w całości odbywa się ręcznie. Mieliśmy również okazję przekonać się, jak trudne jest malowanie na szklanej powierzchni. To był naprawdę magiczny czas.

Więcej o Fabryce Bombek: https://www.polskieszlaki.pl/fabryka-bombek-w-miechowie.htm

 

100-lecie Niepodległości

Wspólnie z rodzicami uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach uczcili

100- lecie Niepodległości Polski. Młodzież pod kierunkiem Pani Iwony Słomińskiej i Pani Edyty

Domagalskiej przygotowała dla uczniów i rodziców wzruszający montaż słowno- muzyczny

pt. ,,Niepokorna, niepodległa".

9 listopada, przyłączając się do akcji ogólnopolskiej Rekord dla Niepodległejwszyscy śpiewali hymn

narodowy w wykonanych przez siebie biało- czerwonych kotylionach.

 

Ślubowanie klasy pierwszej

29 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwsze.j Swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Gminy Secemin pan Dominik Stawiarz, pani kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Justyna Łochocka –Kucharek, rodzice uczniów klasy pierwszej oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Dzieci zaprezentowały się w pięknym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Gałązki. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Grażyna Kowalik. Na zakończenie uroczystości rodzice wręczyli swoim pierwszoklasistom rogi obfitości.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów w nauce oraz samych miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

 

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZEJ

 

 

 

 

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻELISŁAWICACH

Gmina Secemin otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Projekt, realizowany w latach 2018-2019, pn. „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej" zakłada wyposażenie pracowni edukacji ekologiczno- przyrodniczej w sprzęt i pomoce dydaktyczne, meble oraz szkolenie dla nauczycieli.

Łączna wartość projektu wynosi ok 30 000 zł z czego dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach stanowi 24 000 zł.

Głównym celem zadania jest m.in. Polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo - środowiskowych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska, poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych/środowiskowych w szkole podstawowej.

 

 

 

 

 

 

Obóz szkoleniowy EuroWeek

W dniach 15-19 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie językowym EuroWeek-Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w ośrodku wczasowym ,,Silesia” w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. Program EuroWeek-Szkoła Liderów był obozem edukacyjnym, który pozwolił uczniom doskonalić i rozwijać umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Uczniowie codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.  Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji Euroweek. Wolontariusze mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy, zarażali uczniów swoją pozytywną energią, a także otwierali na mówienie w języku angielskim. Każdy dzień rozpoczynał "energizer" – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w losowo dobieranych grupach. Podsumowaniem każdego dnia była międzynarodowa dyskoteka. Oprócz zajęć podnoszących kompetencje językowe odbyły się dwie wycieczki po Ziemi Kłodzkiej m.in. do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz do  kopalni złota w Złotym Stoku.

Ten obóz otwiera uczestników na inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy tolerancji, pracy w zespole, rozwija kreatywność i umiejętności autoprezentacji a swoboda, komfort oraz świetna atmosfera tworzona przez wolontariuszy to kolejne ogromne zalety tych warsztatów. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „Euroweek – Szkoła Liderów”

 

 

Warsztaty plastyczne

Klasy 6 i 7 biorą udział w konkursie "Recykling na miarę", który organizowany jest przez kielecki "Plastyk" (Zespół Państwowych Szkół Plastycznych) i Fundację VIVE Serce Dzieciom z Kielc. Konkurs przebiega pod znakiem 3R (Reduce, Reuse, Recykling, czyli zmniejszaj zużycie, wykorzystaj ponownie, przerób), a tematyka dotyczy świętokrzyskiego dziedzictwa kulturowego. Wstępem do konkursu były dzisiejsze warsztaty plastyczne, w których wzięły udział uczennice klasy 7. Dużo pracy, polskie pierogi i tworzenie własnej pracy, połączone były ze zwiedzaniem pracowni i oglądaniem wystawionych dzieł sztuki. Niedługo otrzymamy materiały do tworzenia prac konkursowych, więc trzeba "zakasać rękawy"!

 
Więcej artykułów…