Home Aktualności Europejski Tydzień Sportu - podsumowanie
BIP

Czujnik jakości powietrza

Wartość PM2.5

PM2.5

Wartość PM10

PM10


Kalendarz
February 2024
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Europejski Tydzień Sportu - podsumowanie

 

W dniach od 17 do 23 maja 2014 r. nasza gmina brała udział w VI Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich, który odbył się w ramach jubileuszowego XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu i organizowany jest przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich była aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców naszej gminy. Walczyliśmy nie tylko o zdrowie, ale także o pieniądze na sprzęt sportowy dla naszej gminy (wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca na stronie www.federacja.com.pl).

Przez cały czas trwania akcji odbyło się 70 imprez o charakterze sportowym. Przy wszystkich pracowało 77 wolontariuszy. Na stronie UG Secemin można przeczytać sprawozdanie z Europejskiego Tygodnia Sportu.

W naszej miejscowości odbyła się m. in. Szkółka Piłkarska, którą poprowadził KS „Zieleń" z Żelisławic, rajd pieszy, rajd rowerowy, zajęcia z aerobiku, rozgrywki futbolu flagowego, piłki ręcznej, palanta, piłki nożnej i wiele innych zajęć. Całość zakończyła się Dniem Dziecka i Sportu Szkolnego, podczas którego mogły się bawić całe rodziny.

Serdecznie dziękujemy P. Dyrektor i nauczycielom za zaangażowanie w organizowanie imprez sportowych, a uczniom i rodzicom za aktywny udział.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Podczas tygodnia sportu odbyły się także cykliczne imprezy sportowe.

W środę 21 maja rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komisji Oświaty Rady Gminy Secemin. Nasza Szkolna reprezentacja zajęła 2 miejsce, A uczeń 5 klasy – Jarosław Józefowski zdobył statuetkę najlepszego zawodnika Turnieju.

W czwartek 22 maja odbył się w Seceminie II Bieg Papieski. Przy tak dużej konkurencji nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

- w kategorii klas 1-2 - Julia Celebańska 3 miejsce,

- w kategorii klas 3-4 – Cezary Zawada 1 miejsce,

- w kategorii klas 5-6 – Daniel Dusza 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO

VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich zakończył się u nas Dniem Dziecka i Sportu Szkolnego, podczas którego były organizowane gry i zabawy dla całych rodzin. W imprezie wzięło udział 174 osoby. Mogły korzystać ze zjeżdżalni, brać udział w zabawach muzyczno-ruchowych lub rywalizować podczas prostych gier. Można było również sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach strażackich i oznakować rower. Oczywiście była tradycyjne kiełbaska z grilla i słodycze. Pogoda była przepiękna, a humory dopisywały wszystkim obecnym.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację tak oryginalnego i atrakcyjnego Dnia Dziecka.